Info

avatar Ten blog rowerowy zamiast w brulionie prowadzi kdk z miasta Łódź. Mam przejechane 18232.04 kilometrów Jeżdżę z prędkością średnią 14.34 km/h i się tym chwalę, choć za bardzo nie ma czym.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl
baton rowerowy bikestats.pl baton rowerowy bikestats.pl baton rowerowy bikestats.pl baton rowerowy bikestats.pl baton rowerowy bikestats.pl baton rowerowy bikestats.pl baton rowerowy bikestats.pl baton rowerowy bikestats.pl baton rowerowy bikestats.pl baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy kdk.bikestats.pl

Archiwum bloga

Wpisy archiwalne w miesiącu

Marzec, 2017

Dystans całkowity:92.32 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:b.d.
Średnia prędkość:b.d.
Liczba aktywności:14
Średnio na aktywność:6.59 km
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
2.64 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal
Rower:Roboczy

Rynek

Poniedziałek, 13 marca 2017 · dodano: 13.03.2017 | Komentarze 0

Małe zakupy. Orzech włoski 9 zł, laskowy 13 zł.
Katedra Łódź

Katedra Łódź
Widok od zaplecza
Łódź katedra

Bazylika archikatedralna murowana, wykonana z nieotynkowanej jasnożółtej cegły (w tzw. stylu Rohbau). Budynek kościoła wybudowano w latach 1901-1912 według projektu łódzkiej (niemieckiej) spółki „Wende i Zarske”. Trójnawowa bazylika wzorowana jest na niemieckiej katedrze w Ulm. Archikatedra łódzka jest najwyższym budynkiem Łodzi (ma 104,5 m wysokości) i jednym z najwyższych kościołów w Polsce.


Dane wyjazdu:
11.14 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Miejska runda

Sobota, 11 marca 2017 · dodano: 11.03.2017 | Komentarze 0

Chłodno, ale sucho i bez wiatru. Dzisiaj obfotografowałem z 10 kościołów w promieniu 4 km.
Łódź, Ogrodowa

Łódź, Ogrodowa
Kościół ŚWIĘTEGO JÓZEFA OBLUBIEŃCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY ul. Ogrodowa 22
 Kościół ufundowany przez biskupa kujawskiego Antoniego Ostrowskiego w 1765 r. dla parafii Wniebowzięcia NMP w Łodzi. Na obecne miejsce przeniesiony w maju 1888 r. Drewniany, z bali modrzewiowych, na zewnątrz oszalowany, wewnątrz otynkowany. Od strony zewnętrznej zachowuje styl drewnianych kościołów polskich. Wnętrze świątyni utrzymane w stylu klasycyzmu o zabarwieniu barokowym. Dwa rzędy kolumn dzielą go na 3 nawy. Wyposażenie kościoła: Wnętrze w stylu klasycznym o zabarwieniu barokowym. Ołtarz główny: Wielki ołtarz w stylu sarkofagowym, drewniany, malowany. Ołtarz i figury są utrzymane w kolorach jasnych ze złoceniami i srebrzeniem. W środkowej części w niszy figura św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus ciesząca się kultem wiernych. Po bokach figury św. Piotra i św. Pawła. W zwieńczeniu ołtarza w złoconej glorii – Trójca Święta. Lewa boczna nawa: Ołtarz MB Bolesnej. Obaz MB Bolesnej z przełomu XVII i XVIII w. Po renowacji umieszczony w ołtarzu i czczony w nowennie. Słynący łaskami. Prawa boczna nawa: wg kroniki znajdował się w nim obraz św. Anny i Matki Bożej. Obecnie – płaskorzeźba Golgoty. Nawy boczne: Ołtarz MB Częstochowskiej i ołtarz św. Maksymiliana Marii Kolbego. Ołtarze są z 1928 r. wykonane z drewna przez Firmę św. Wojciecha z Poz¬nania. Organy 18-głosowe wykonane w 1951 r. przez Firmę Szczerbaniaka z Łodzi. Stacje Męki Pańskiej ufundowane w 1951 r., podporządkowane stylowi klasycyzmu. W dzwonnicy, stojącej na cmentarzu przykościelnym, znajdują się 3 dzwony, 2 spiżowe z 1948 r., trzeci stalowy z 1967 r.
Kategoria Miasto, Świątynie


Dane wyjazdu:
8.92 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal
Rower:Roboczy

Manufaktura i okolice

Wtorek, 7 marca 2017 · dodano: 07.03.2017 | Komentarze 0


Kosciol Jerzego

Kosciol Jerzego

Kościół garnizonowy św. Jerzego mieści się przy ulicy św. Jerzego 9. Budowę, rozpoczęto w 1895 roku, a ukończono rok później. Pierwotnie była to cerkiew. Budynek składał się z dwóch części – sakralnej na planie kwadratu (obecne prezbiterium) oraz ujeżdżalni koni dla wojska (obecna nawa).


Po odzyskaniu niepodległości cerkiew stała się własnością kościoła katolickiego i utworzono przy nim parafię wojskową. Zlikwidowano cebulaste hełmy, nadające rosyjski charakter świątyni.
Kościół jest halowy (jednonawowy), przykryty dwuspadowym dachem; we wschodniej części znajduje się kruchta, z tablicami pamiątkowymi, nad którą znajduje się empora z organami. W połowie długości budynku zostały ustawione ołtarze boczne z obrazem św. Józefa z Dzieciątkiem i Matki Bożej. Prezbiterium – dawna część sakralna cerkwi znajduje się w zachodniej części świątyni (od strony ulicy) z ołtarzem głównym, za którym znajduje się zakrystia. W kościele znajdują się modernistyczne witraże. Przedstawiają one sceny ze Starego i Nowego Testamentu. W kościele stoi również stara ambona.


Dane wyjazdu:
7.18 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Miastowo

Środa, 1 marca 2017 · dodano: 01.03.2017 | Komentarze 0

Pogoda taka sobie. Wypad po zakupy i kilka fotek łódzkich świątyń.
Kosciol Mateusza
Kosciol Mateusza
Moja parafia.  Kościół pw ŚWIĘTEGO MATEUSZA EWANGELISTY 
Budowę kościoła rozpoczęto 4 V 1994 r. wg projektu architektów Jerzego Gonery i Lidii Zysiak. Bryła kościoła oparta jest na rzucie prostokątnym, 3-nawowa. Świątynia stanowi zespół połączony z budynkiem społecznym. Kościół 5 V 1999 r. poświęcił abp Władysław Ziółek. Konsekrowany 19 IX 2004 r. przez abpa Władysława Ziółka.
Wyposażenie kościoła:
Ołtarz marmurowy, konsekrowany 20 IX 1997 r. przez abpa Władysława Ziółka, obraz MB Częstochowskiej, dzwon, organy piszczałkowe, Droga Krzyżowa – płaskorzeźby stiukowe, posadzki marmurowe.