Info

avatar Ten blog rowerowy zamiast w brulionie prowadzi kdk z miasta Łódź. Mam przejechane 18232.04 kilometrów Jeżdżę z prędkością średnią 14.34 km/h i się tym chwalę, choć za bardzo nie ma czym.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl
baton rowerowy bikestats.pl baton rowerowy bikestats.pl baton rowerowy bikestats.pl baton rowerowy bikestats.pl baton rowerowy bikestats.pl baton rowerowy bikestats.pl baton rowerowy bikestats.pl baton rowerowy bikestats.pl baton rowerowy bikestats.pl baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy kdk.bikestats.pl

Archiwum bloga

Dane wyjazdu:
11.14 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Miejska runda

Sobota, 11 marca 2017 · dodano: 11.03.2017 | Komentarze 0

Chłodno, ale sucho i bez wiatru. Dzisiaj obfotografowałem z 10 kościołów w promieniu 4 km.
Łódź, Ogrodowa

Łódź, Ogrodowa
Kościół ŚWIĘTEGO JÓZEFA OBLUBIEŃCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY ul. Ogrodowa 22
 Kościół ufundowany przez biskupa kujawskiego Antoniego Ostrowskiego w 1765 r. dla parafii Wniebowzięcia NMP w Łodzi. Na obecne miejsce przeniesiony w maju 1888 r. Drewniany, z bali modrzewiowych, na zewnątrz oszalowany, wewnątrz otynkowany. Od strony zewnętrznej zachowuje styl drewnianych kościołów polskich. Wnętrze świątyni utrzymane w stylu klasycyzmu o zabarwieniu barokowym. Dwa rzędy kolumn dzielą go na 3 nawy. Wyposażenie kościoła: Wnętrze w stylu klasycznym o zabarwieniu barokowym. Ołtarz główny: Wielki ołtarz w stylu sarkofagowym, drewniany, malowany. Ołtarz i figury są utrzymane w kolorach jasnych ze złoceniami i srebrzeniem. W środkowej części w niszy figura św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus ciesząca się kultem wiernych. Po bokach figury św. Piotra i św. Pawła. W zwieńczeniu ołtarza w złoconej glorii – Trójca Święta. Lewa boczna nawa: Ołtarz MB Bolesnej. Obaz MB Bolesnej z przełomu XVII i XVIII w. Po renowacji umieszczony w ołtarzu i czczony w nowennie. Słynący łaskami. Prawa boczna nawa: wg kroniki znajdował się w nim obraz św. Anny i Matki Bożej. Obecnie – płaskorzeźba Golgoty. Nawy boczne: Ołtarz MB Częstochowskiej i ołtarz św. Maksymiliana Marii Kolbego. Ołtarze są z 1928 r. wykonane z drewna przez Firmę św. Wojciecha z Poz¬nania. Organy 18-głosowe wykonane w 1951 r. przez Firmę Szczerbaniaka z Łodzi. Stacje Męki Pańskiej ufundowane w 1951 r., podporządkowane stylowi klasycyzmu. W dzwonnicy, stojącej na cmentarzu przykościelnym, znajdują się 3 dzwony, 2 spiżowe z 1948 r., trzeci stalowy z 1967 r.
Kategoria Miasto, Świątynie



Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy.
Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!